Google ADS

Neymar i bie pishman për transferimin në PSG

08:49 | 11 Nëntor 2017

Neymari është duke hasur në vështirësi te PSG-ja dhe duket se i ka ra pishman për largimin nga Barcelona.

Është e përditshmja “Lance” që raporton se Neymari i ka rënë pishman për transferimin nga Barcelona te PSG-ja.

Lojtari më i shtrenjtë në histori të futbollit është fjalosur me sulmuesin, Edinson Cavani dhe trajnerin, Unai Emery, megjithëse braziliani ka mohuar të ketë probleme të vazhdueshme, shkruan express.

Sipas “Lance”, djali i Neymarit jeton në Barcelonë dhe atij është duke i munguar shumë ai ndërsa raportohet se ka humbur edhe besimin e shokëve të skuadrës.

Gazetari spanjoll, José Luis Sánchez, ka thënë në “El Chiringuito de Jugones” se Neymari ka humbur besimin në dhomat e zhveshjes të PSG-së.

“Një njeri i brendshëm te PSG-ja, i besueshëm, më ka thënë se Neymari tashmë ka humbur pjesën më të madhe të zhveshtores te PSG-ja dhe nuk e durojnë më”, deklaroi Sanchez.

Shpërndaje në rrjete sociale