Napoli “Shkatërron” Lazion

22:56 | 28 Nëntor 2021

Sapo ka përfunduar ndeshja Napoli-Lazio, e cila ishte në kuadër të xhiros së 14-të në Serie A.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 7-të ku autor i goli ishte P. Zielinski.

Ndërsa goli i dytë u shënua në minutën e 10-të, ku autor i golit ishte D. Mertens.

Golin e tretë të ndeshjes e shënojë përsëri D. Mertens në minutën e 29-të.

Pjesa e parë e ndeshjes ka përfunduar  me rezultat 3-0.

Ndërsa në pjesën e dytë, Fabian shënojë golin e katër për Napolin dhe me këtë rezultat, 4-0, Ndeshja ka përfunduar.

Pas kësaj ndeshje, Napoli renditet në vendin e parë me 35 pikë, ndërsa Lazio gjendet në pozitën e 8 me 21 pikë. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara