Moyes tregon për kontratën në West Ham

14:05 | 26 Shkurt 2021

Skocezi ka ndihmuar ‘çekiçët’ për të hyrë në katërshen më të mirë të Premier League këtë sezon, por marrëveshja e tij aktuale do të skadojë në verë, shkruan Goal.

David Moyes ka ofruar një azhurnim pozitiv të situatës së kontratës në West Ham, me Skocezin që thotë se ai “nuk ka ndërmend të shkojë askund” pavarësisht spekulimeve që e lidhin atë me postin e lirë në Celtic.

Pasiguria vazhdon të mbretërojë në East End, megjithatë, në lidhje me një qëndrim të zgjatur të Moyes, i cili po i afrohet fundit të mandatit të tij aktual, transmeton arbresh.info.

I pyetur për të ardhmen e tij përpara një përplasje me Manchester City që kryeson tabelën, Moyes u tha gazetarëve: “Unë nuk kam ndërmend të shkoj kudo.

“Unë kam folur me David Sullivan por nuk dua që asgjë të pengojë atë që po bëjmë tani.

“Unë jam me të vërtetë i lumtur sepse ka pasur përmirësime të mëdha këtu në West Ham dhe, shpresojmë se ne mund të vazhdojmë përmirësimin këtu.”

Ish-shefi i Everton dhe Manchester United u kthye në West Ham në dhjetor 2019 dhe u angazhua në një marrëveshje 18-mujore.

Kjo marrëveshje do të skadojë në verë, pa kushte të reja të rëna dakord akoma, por ‘çekiçët’ janë të etur të zgjasin kontratën dhe Moyes duket se është i hapur për bisedime./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara