Google ADS

Mourinho: Vetëm klubet me histori të madhe luajnë dy finale evropiane

08:00 | 30 Maj 2023

Trajneri i Romës, Jose Mourinho, ka thënë se është i lumtur që skuadra e tij luan finalen e dytë radhazi në garat evropiane.

Roma dhe Sevilla, do të ballafaqohen të mërkurën mbrëma në finalen e Europa League.

Strategu portugez duke folur për “Sky Sport”, ka thënë se vetëm klubet e mëdha luajnë dy finale evropiane radhazi.

“Ne punojmë shumë çdo ditë për të ndërtuar historinë e këtij klubi. Zakonisht vetëm klubet e mëdha me histori të madhe, ata mund të arrijnë dy finale evropiane radhazi dhe nuk është e lehtë as për ta. Për ne, suksesi tani ka një vlerë të madhe”, ka thënë Mourinho.

Ndeshja Roma-Sevilla fillon në orën 21:00./rtk

Shpërndaje në rrjete sociale