Mourinho në kontakt me mesfushorin e Tottenham, Tanguy Ndombele

12:33 | 12 Janar 2022

Trajneri i Romës, Jose Mouriho thuhet se ka qenë në kontakt me mesfushorin e Tottenham, Tanguy Ndombele.

Mourinho drejtoi Ndombele ndërsa ishte në krye të Spurs.

Portugezi së fundmi nënshkroi me Ainsley Maitland-Niles nga Arsenali dhe tani po kërkon në anën tjetër të Londrës Veriore për përforcime në mesfushë.

Gazeta italiane “Telefoot” raporton se Mourinho ka kontaktuar Ndombelen për transferimin në Romë.

Koha e francezit te Spurs duket se ka mbaruar pasi u ngacmua nga mbështetja në shtëpi gjatë fitores së FA Cup ndaj Morecambe fundjavën e kaluar.

Antonio Conte ka refuzuar t’u përgjigjet pyetjeve për të ardhmen e Ndombeles, por besohet se italiani është i lumtur që e sheh atë të largohet./Arbresh.info

Lajmet më të lexuara