Mohamed Salah këmbëngul se e ardhmja te Liverpool nuk është në duart e tij

12:03 | 11 Janar 2022

Mohamed Salah ka përsëritur se dëshiron të qëndrojë në Liverpool, por e ardhmja e tij mbetet në duart e pronarëve të klubit.

Sulmuesi, i cili aktualisht përfaqëson Egjiptin në Kupën e Kombeve Afrikane, ka qenë subjekt i spekulimeve me kontratën e tij në Anfield që i skadon në qershor 2023.

Me 23 gola në 26 ndeshje deri më tani këtë sezon, 29-vjeçari është në formë elektrike, por Merseysiders ende nuk e kanë siguruar të ardhmen e tij.

Duke folur për “GQ”, Salah pranoi se nuk ka ndërmend të largohet: “Dua të qëndrojë, por nuk është në duart e mia. Është në duart e tyre”.

“Ata e dinë se çfarë dua. Nuk po kërkojë gjëra të çmendura”.

“Gjëja është kur ju kërkoni diçka dhe ata ju tregojnë se mund t’ju japin diçka sepse e vlerësojnë atë që keni bërë për klubin”.

Salah iu bashkua klubit në vitin 2017 dhe fitoi Këpucën e Artë të Premier League në sezonin e tij të parë.

“Unë jam këtu për vitin tim të pestë tani. E njoh shumë mirë klubin. I dua fansat. Tifozët më duan”.

“Por me administratën, atyre u është thënë situata. Është në duart e tyre”.

Ish-lojtari i Chelseat dhe Romës ka fituar Premier League, Champions League dhe Kupën Botës për Klube gjatë kohës së tij në Anfield./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara