Milani mposht Cagliarin

20:42 | 27 Shtator 2023

Milani u përballë me Cagliarin dhe arriti që me përmbysje të rezultatit të marrë një fitore 1-3.

Zito Luvumbo ia dha një epërsi vendasve për 1-0.

Por në rreth gjysmë ore, nënshkrimet verore të Milanit dëshmuan vlerën e tyre me Olivier Giroud dhe Rafael Leao në stol.

Cristian Pulisic luajti veçanërisht një rol jetik në rikthimin e vizitorëve.

Amerikani detyroi një pritje nga Boris Radunović, por topi i devijuar lejoi Noah Okafor të godiste për 1-1 me golin e tij të parë të Milanit .

Më pas, sa hap e mbyll sytë, Fiyako Tomori ia dha epërsinë mysafirëve.

Rikthimi praktikisht u vu në shtrat kur Pulisic fitoi një tjetër nënshkrim të ri dhe Ruben Loftus-Cheek gjithashtu shënoi golin e tij të parë për klubin nga jashtë zonës.

Duke parë renditjen, Milani është i dyti, i barabartë në pikë me Interin që ka një ndeshje më pak. Ndërkohë, Cagliari është në fund të tabelës./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale