Milan – Torino, Vojvoda e Ibrahimovic nga minuta e parë

20:25 | 12 Janar 2021

AC Milan-Torino janë dy skuadrat që do të luajnë sonte për Kupën e Italisë Mergim Vojvoda ka startuar në ndeshjen e sotme kundër AC Milanit në kuadër të Kupës se Italisë.

Në këtë ndeshje, ashtu sikurse ishte paralajmëruar ka startuar nga fillimi ka startuar mbrojtësi i djathtë i Kombëtares se Kosovës, Mërgim Vojvoda.

Në anën tjetër për Milan kanë startuar një ekip ndryshe nga ai në Serie A, ku nga fillimi në sulm Pioli ka startuar me Ibrahimovicin të porsa kthyer nga lëndimi, i cili pas tij do të këtë Brahim Diazin dhe Leaon.

Milan: Tatarusanu; Kalulu, Musacchio, Romagnoli, Dalot; Calabria, Tonali; Castillejo, Brahim Diaz, Leao; IbrahimovicTorino: V Milinkovic-Savic; Bremer, Nkoulou, Buongiorno; Vojvoda, Segre, Rincon, Linetty, Ansaldi; Gojak, Zaza

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara