Google ADS

Messi nuk pranon t’i ulet paga te PSG

23:47 | 1 Prill 2023

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Lionel Messi nuk do të marrë një ulje rroge as pas shqetësimeve financiare për klubin e Ligue 1.

Messit i skadon kontrata në korrik dhe thuhet se ka konfirmuar dëshirën e tij për të qëndruar në “Parc des Princes” në dhjetor, shkruan GOAL, transmeton Arbresha.info.

Por e kufizuar nga rregulloret e Fair Play-t Financiar, PSG-së do t’i duhet të zvogëlojë listën e pagave të tyre me pothuajse 30% në mënyrë që të përputhet ose të rrisë pagën e Messit këtë sezon, dhe ata po përpiqen të ulin pagat e tij në çdo kontratë të re.

Ylli argjentinas e ka bërë të qartë se ai nuk do të marrë një ulje pagash për të qëndruar, mund ta konfirmojë GOAL.

Kapiteni i Argjentinës ka një vendim për të marrë këtë verë.

Barcelona konfirmoi verbalisht interesin e saj për ta rikthyer atë në klubin e tij të fëmijërisë të premten.

Klubi i MLS Inter Miami gjithashtu thuhet të jetë i interesuar. Messi nuk ka komentuar publikisht për të ardhmen e tij.

PSG janë këmbëngulës që duan që Messi të nënshkruajë një marrëveshje të re , dhe bisedimet janë në vazhdim. Menaxheri Christophe Galtier gjithashtu ka theksuar se dëshiron Messin në skuadër vitin e ardhshëm./Arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale