Mesfushori Doncaster Rovers krijoi pasimin më të bukurin e javës

17:15 | 27 Janar 2021

Mesfushori i Doncaster Rovers Matt Smith luajti një nga pasimet më të kënaqshme dhe të bukura që do të shihni, pasi skuadra mundi AFC Wimbledon të martën në mbrëmje.
Reprezentuesi i Uellsit, i huazuar nga Manchester City për momentin, ishte pjesë e skuadrës Doncaster që fitoi 2-0 në shtëpi mbrëmë,.

Fejiri Okenabirhie kaloi në epërsi të nikoqirëve pas vetëm 10 minutash para se Taylor Richards të dyfishonte epërsinë në minutën e 37-të.

Pavarësisht nga golat, momenti që tërhoqi vëmendjen e njerëzve ishte vetëm disa minuta pas goditjes së dytë, falë pasimit brilant të Smith.

21-vjeçari u bë viral me herën e tij të parë, jashtë këmbës, përmes topit, magjisë së plotë!/Arbresh.info/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara