Mediat franceze shkruajnë se PSG dhe Mbappe kanë nisur negociatat për rinovimin e kontratës së francezit

20:54 | 14 Janar 2022

PSG vazhdon negociatat për rinovimin e Kylian Mbappes, sipas informacioneve të mediumit francez Telefoot.

Klubi parisien është duke negociuar një rinovim afatshkurtër me lojtarit, por ai nuk do të marr asnjë vendim para përfundimit të sezonit edhe pse bisedimet po vazhdojë.

Lojtari ka vendosur të mos flas më nëse ai do të rinovoni ose shkoni te Real Madrid.

Në Paris mbeten optimistë për rinovimin e Mbappes, pasi sulmuesi ndihet rehat në kryeqytet dhe tani më në fund ka marrë rolin e liderit.

Ideja që kanë të dy Al Khelaifi dhe Leonardo është që ai të nënshkruajë një zgjatje afatshkurtër që mund të jetë një ose dy vjet.

Sipas The Telegraph, lojtari nuk është kundër idesë së rinovimit

Ndërkohë, Mbappé i ka thënë tashmë PSG-së, sipas Telefoot, se nuk do të vendosë asgjë para fundit të sezonit.

Në zyrat e Real Madridit, është ruajtur qetësia absolute në lidhje me lajmet që vijnë nga Parisi për një rinovim të negociatave.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara