Google ADS

“Mbappe është më profesional se Messi”

14:02 | 12 Tetor 2017

Ludovic Giuly mendon që Kylian Mbappe ka një avantazh ndaj Lionel Messit pasi i është shmangur lëndimeve në fazat e hershme të karrierës së tij.

Ylli i Paris Saint Germainit, Kylian Mbappe është më profesional sesa ikona e Barcelonës, Lionel Messi, në moshën e tij, ka thënë Ludovic Giulfy, transmeton portali arbresh.info.

“Kyliani ka një potencial të mrekullueshëm”, ka thënë Giuly për 19-vjeçarin.

“Ai ka gjithçka që i duhet për të qenë i mrekullueshëm, ai është profesional, ai është mentalisht i fortë, ai zgjodhi PSG-në për tu rritur”

“Leo kishte shumë shqetësime rreth shëndetit të tij gjatë rritjes. Ishte më e komplikuar për të. Kyliani ka përparësi në të kuptuarit e vetës dhe rikuperimin e mirë”, përfundoi Giuly, ish sulmuesi i PSG-së dhe Monacos.

Mbappe është pjesë e listës së shkurtër të lojtarëve të nominuar për Topin e Artë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale