Mbappe e feston kontratën e re me het-trik, shënojnë edhe Neymar dhe Di Maria

23:17 | 21 Maj 2022

PSG ka shënuar fitore me rezultat 5-0 ndaj Metz në ndeshjen përmbyllëse të Ligue 1.

Kampionët francez ishin të pamëshirshëm ndaj kundërshtarit, duket e gjetur rrjetën plot pesë herë.

Kylian Mbappe shënoi het-trik, duke e festuar kontratën e re që sapo e zyrtarizoi me PSG-në.

Ai shënoi në minutat 25’, 28’ dhe 50’, duke u konfirmuar si top shënues në Ligue 1 me 28 gola.

Kishte festë edhe për Neymar që shënoi në minutën e 31-të, e që ishte goli i 100-të i tij me fanellën e PSG-së.

Ndërsa Angel di Maria në ndeshjen e lamtumirës arriti po ashtu të shënojë.

PSG e mbyll kampionatin me 86 pikë.

Shpërndaje në rrjete sociale