Maradona i “turpëruar” nga performanca e Argjentinës

19:45 | 17 Korrik 2018

Legjenda e futbollit dhe Argjentinës, Diego Maradona thotë se ishte i turpëruar nga performanca e vendit të tij në Kampionatin Botëror.

Pavarësisht se dolën nga grupi i tyre, Argjentina u mposhtë në ndeshjen e ardhshme me rezultat 4 me 3 nga Franca, transmeton portali arbresh.info. Maradona ishte i pranishëm në shumë ndeshje, përfshirë atë të humbur nga kampioni i turneut madhështor në Rusi.

“Isha i turpëruar”, citohet të ketë thënë Maradona për ‘The Sun’. “Ishte shumë pikëlluese të shikosh skuadrën e Argjentinës duke u endur pa asnjë qëllim”

“Sot, Messi është duke luftuar për zemrën e tij të futbollistit sepse ai nuk ka dikë për t’ia lënë futbollin”

“Nuk mund ta fajësoj atë aspak”

Maradona kishte tërhequr vëmendjen gjatë gjithë turneut për shkak të gjesteve të tij nga tribunat./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara