Manchester United në gjendje të paguajnë 85 milionë për kartonin e Frenkie de Jong

16:29 | 28 Qershor 2022

Mesfushori holandez, Frenkie de Jong, pritet të largohet nga skuadra spanjolle, Barcelona.

Ndërsa interesim për kartonin e tij ka shprehur skuadra angleze, Manchester United.

“Djajtë e Kuq”, më herët kanë nisur një ofertë në drejtim të katalunasëve, por kjo është refuzuar.

Ndërsa tani kanë përgatitur një ofertë ku janë shprehur të gatshëm të ofrojnë plotë 65 milionë euro si dhe 20 milionë të tjera  në formë bonuse, përcjell arbresh.info

Kjo shumë pritet të pranohet nga Barcelona, pasiqë kartonin e holandezit e kanë konsideruar të vlefshëm 60 deri në 75 milionë euro.

Katalunasit, me parat e shitjes së de Jongut do të hyjnë në garë për të blerë kartonin e lojtarit të Manchester Cityt, Bernardo Silva.

Mbetet të shihet nëse dy skuadrat do të bien dakord për transferimin e Frenkie de Jong. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale