Manchester United bënë ofertën e parë zyrtare për Sahnchon, pritet të refuzohet nga Borussia Dortmund

12:35 | 10 Qershor 2021

Thuhet se tashmë Manchester United ka bërë ofertën e parë zyrtare drejt Borussia Dortmunbit për Sulmuesin anësor, Jadon Shanco.

Pas shumë diskutimesh dhe thashethemet nga mediat botërore, djajtë e kuq kanë vendosur të bëjnë lëvizjen e tyre për të nënshkruar me Sanchon.

sipas Gazetës gjermanë “Bild”, klubi anglezë ka bërë ofertën e parë zyrtare duke ofruar 60 milionë funte apo ndryshe 70 milionë euro për kartonin e Sanchos.
21-vjeçari në sezonin 2020/21 është paraqitur në 38 ndeshje në të gjitha kompeticionet ku ka qenë pjesëmarrës klubi i tij, duke shënuar 16 gola.

Sancho pritet të shkëlqejë në kompeticionin Evropian, “Euro 2020” me Kombëtaren e tij, Anglia. /arbresh.info/

Lajmet më të lexuara