Madrid vazhdon të shkëlqej në La Liga

23:16 | 17 Shtator 2023

Real Madrid ka arritur që me përmbysje të mposht Real Sociedadin me rezultat 2:1.

Pasimi i Takefusa Kubo ndau mbrojtjen e Madridit dhe Ander Barrenetxea mundi Kepa pasi gjuajtja e tij fillestare u mbrojt, shkruan Arbresh.info.

Një gol mahnitës i Kubo më pas i la nikoqirët të djersitur, por VAR-i e shpëtoi “Mbretërit”.

Fede Valverde shënoi një goditje rrufe disa sekonda pas rifillimit për 1-1.

Me ndryshimin e vrullit, Fran Garcia kaloi topin në zonë dhe Joselu i kërcyer shkoi me kokë për në epërsi, pasi humbi një rast të hapur në pjesën e parë.

Fatkeqësisht, mysafirët nuk arritën të gjenin avantazhin e tyre në 45 minutat e fundit pasi filloi lodhja.

Rezultati do të thotë se Real Madridi ruajti vendin e parë në La Liga me pesë fitore nga pesë.

Ndërkohë, Real Sociedad është në vendin e 11-të dhe nuk do t’i pëlqejë pengesa e fundit përpara ndeshjes së tyre në Ligën e Kampionëve me Interin./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme