Liverpool – Tottenham Hotspur, formacionet zyrtare

20:02 | 7 Maj 2022

Liverpool do të jetë nikoqir i Tottenham Hotspur në kuadër të xhiros së 36-të të Premier League.

Të dy skaudrat tashmë kanë publikuar formacionet e tyre për këtë përballje.

Formacionet zyrtare:

Liverpool (4-3-3): Alisson; Andrew Robertson, Virgil van Dijk, Ibrahima Konate, Trent Alexander-Arnold; Thiago Alcantara, Fabinho, Jordan Henderson; Luis Diaz, Mohamed Salah dhe Sadio Mane.

Tottenham (3-4-3): Hugo Lloris; Ben Davies, Eric Dier, Cristian Romero; Ryan Sessegnon, Pierre-Emile Hojbjerg, Rodrigo Bentancur, Emerson Royal; Dejan Kulusevski, Heung-Min Son dhe Harry Kane.

Ndeshja do të zhvillohet në “Anfield” me fillim nga ora 20:45./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale