Liverpool synon transferimin e Joao Felix

10:40 | 14 Tetor 2021

Klubi anglez, Liverpool  ka shprehur interesim për shërbimet e portugezit, Joao Felix.

Felix i cili tashmë është pjesë e Atletico Madrid, më herët ka qenë pjesë e Benficës, ku është transferuar drejt klubit spanjoll.

21-vjeçari kohëve të fundit nuk nuk ka treguar një formë të mirë.

Megjithatë, Felix, është duke u pëlqyer shumë nga klubet angleze.

Andaj, Sipas mediumit “Fichajes”  interesim për kartonin e tij ka shprehur Liverpool.

Përveç klubeve angleze, interes kanë shprehur edhe klubit italiane si Interi dhe Juventusi.

“The Reds” janë të gatshëm të paguajnë 68 milionë deri në 80 milionë euro. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara