Liverpool mposht Wolves, merr kryesimin e Premier Leagues

15:58 | 16 Shtator 2023

Liverpooli arriti që me përmbysje ta mposht Wolverhampton Wanderers me rezultat 3-1 në Molineux, duke e zgjatur serinë e pamposhtur të Reds në Premier League (PL) në 16 ndeshje.

Me Trent Alexander-Arnold të përjashtuar për shkak të lëndimit dhe Virgil van Dijk ende të suspenduar, Jurgen Klopp u detyrua në një riorganizim në mbrojtje, duke e zhvendosur Joe Gomez në krahun e djathtë dhe duke sjellë në krah produktin e akademisë Jarell Quansah, shkruan Arbresh.info.

Pedro Neto tregoi lëvizjen e tij të shkathët të këmbëve, duke asistuar për Hwang Hee-chan, i cili shënoi golin e tij të tretë për këtë sezon.

I nxitur nga regjistrimi i asistimit të tij të katërt këtë sezon, Neto dukej se do të shtonte një të pestën pas pikës së gjysmë ore, kur krosi i tij i prerë gjeti një Matheus Cunha të pashënuar, por sulmuesi brazilian gaboi kërcimin e tij dhe nuk arriti të bënte një lidhje kuptimplotë me tentativën e tij. kokë. Momenti i vetëm i vërtetë i premtimit të Liverpool-it në një paraqitje dërrmuese të pjesës së parë arriti në kohën e fundit kur Mohamed Salah dhe Dominik Szoboszlai kishin bllokuar përpjekjet me shpejtësi.

Në minutën e 55-të, Cody Gakpo shënoi golin e tij të parë të sezonit për të barazuar rezultatin.

Andrew Robertson shënoi golin e tij të parë që nga maji 2022, për 1:2.

Kishte ende kohë që Harvey Elliott të shtonte një të tretën në kohën shtesë me ndihmën e një devijimi nga Hugo Bueno.

Wolves mbeten në vendin e 15-të pasi humbën katër nga pesë ndeshjet e tyre fillestare në ligë, derisa “The Reds”, marrin vendin e parë./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale