Kthehen tifozët në stadiumet italiane, por me një kusht

11:41 | 14 Janar 2021

Një lajm interesant po qarkullon orëve të fundit në Itali.

Lega Calcio ka dhënë një propozim shumë të mirë që është për tu diskutuar në ditët e ardhshme, pasi at aka thënë se tifozët mund të kthehetn nëpër stadiumet e futbollit, vetëm pasi të marrin vaksinën anti Covid-19, përcjell Korneri.net

Kjo temë do të jetë e nxehtë dhe pritet që edhe shteti italian të merret seriozisht me këtë çështje, pasi sado pak kthimi i tifozëve nëpër stadium, jo që do ta bëjë ndeshjen më interesante dhe me atmosferë, por klubet do të mund të përfitonin pak para, sepse kriza financiare i ka kapluar shumicën e tyre.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara