Kryetari i FFK-së, Agim Ademi mirëpret presidentin e KF Shkëndija, Rrrustem Pacolli për t’i uruar titullin kampion

18:28 | 10 Qershor 2021

Sot në ambientet e Federata e Futbollit e Kosovës – Football Federation of Kosova, kryetari i FFK-së, z. Agim Ademi ka mirëpritur Presidentin e KF Shkëndija, z. Rrustem Pacolli për të i uruar titullin kampion dhe inkuadrimin në Ligën e Dytë.

Presidenti i klubit tonë e ka falënderuar Federatën e Futbollit të Kosovës dhe mekanizmat të cilët veprojnë nën ombrellën e FFK-së, për organizimin e kampionatit dhe njëkohësisht e ka njoftuar me projektin zhvillimor të KF SHKËNDIJA, transmeton arbresh.info

Njoftimi i plotë:

Sot në ambientet e Federata e Futbollit e Kosovës – Football Federation of Kosova, kryetari i FFK-së, z. Agim Ademi ka mirëpritur Presidentin e KF Shkëndija, z. Rrustem Pacolli për të i uruar titullin kampion dhe inkuadrimin në Ligën e Dytë.
Presidenti i klubit tonë e ka falënderuar Federatën e Futbollit të Kosovës dhe mekanizmat të cilët veprojnë nën ombrellën e FFK-së, për organizimin e kampionatit dhe njëkohësisht e ka njoftuar me projektin zhvillimor të KF SHKËNDIJA.
Si klub i ri, përmes aplikimit të praktikave profesionale, brenda afateve optimale synojmë të arrijmë elitën e futbollit kosovarë dhe jo vetëm!

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara