Kosova U21 arrin fitore në “Fadil Vokrri”, mposht Andorrën U21

22:17 | 8 Qershor 2021

Kosova U21 ka arritur të marrë tre pikë të rëndësishme ndaj Andorrës U21.

Në pjesën e parë Kosova nuk arriti të shënojë kështu që skuadrat shkuan në pushim me rezultatin baras pa gola.

Në pjesën e dytë, djemtë e selektorit Nees u treguan të saktë në minutat e fundit.

Dion Berisha u inkuadrua në min 82’ dhe menjëherë realizoi gol për t’i dhënë avantazhin Kosovës.

Berisha asistoi edhe në golin e dytë, të cilin e shënoi Marleku në min 85’.

Kosova me këto pikë barazohet me Shqipërinë në Grupin G.

Rezultati përfundimtar, Kosova U21 2-0 Andorra U21.

Lajmet më të lexuara