Kosova pëson Humbje ndaj Gjeorgjisë

Edhe pse Kosova ka dominuar gjatë thuajse gjithë ndeshjes ndaj Gjeorgjisë, ata kanë pësuar humbje me rezultat 1-2. Golat për Gjeorgjinë i shënuar Okriashvili dhe Davitashvili. ndërsa golin për Kosovën e ka shënuar Vedat Muriqi. Goli i parë për Gjeorgjinë erdhi pas një gabimi amatoresk i portierit Aro Muric, ku të cilën Gjeorgjianët e shfrytëzuan … Continue reading Kosova pëson Humbje ndaj Gjeorgjisë