Kosova pëson Humbje ndaj Gjeorgjisë

22:50 | 12 Tetor 2021

Edhe pse Kosova ka dominuar gjatë thuajse gjithë ndeshjes ndaj Gjeorgjisë, ata kanë pësuar humbje me rezultat 1-2.

Golat për Gjeorgjinë i shënuar Okriashvili dhe Davitashvili. ndërsa golin për Kosovën e ka shënuar Vedat Muriqi.

Goli i parë për Gjeorgjinë erdhi pas një gabimi amatoresk i portierit Aro Muric, ku të cilën Gjeorgjianët e shfrytëzuan atë dhe shënuan golin e parë.

Goli i parë erdhi në minutën e 11-të.

Lexo edhe:

Hungaria befason Anglinë, shënohet goli i parë i ndeshjes

Ndërsa në minutën e fundit të pjesës së parë, është akorduar një penallti për Kosovën të cilën e ka ekzekutuat Vedat Muriqi ku është treguar i saktë.

Lexo edhe :

Kosova barazon gjithçka ndaj Gjeorgjisë, përfundon pjesa e parë

Gjeorgjia e gjeti golin e epërsie në minutën e 82-të ku autori i golit ishte Davitshilin.

Ndeshja ka përfunduar me rezultat 1-2.

Lexo edhe :

Dështon Kosova, Gjeorgjia përsëri në epërsi

Tashmë ëndrrat e Kosovës për t’u kualifikuar tutje për në Kampionatin për Kupën e Botës, “Qatar 2022” janë shuar. /arbresh.info/

Lexo edhe:

Ndeshja Shqipëri – Poloni  nuk ndërpritet, fillon përseri

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara