Kombëtarja e Kosovës çdo herë lartë e më lartë, përditësohet lista e FIFA-s

10:51 | 23 Qershor 2022

Kombëtarja e Kosovës, kohëve të fundit ka shënuar rritje në renditje  e FIFA-s.

Në listën e përditësuar  sot, “Dardanët”  tashmë gjenden në pozitën e 106-të, shkruan arbresh.info.

Kosova është ngritur për një pozitë më lartë sesa herën e kaluar, duke dalë mbi Qipron, të cilët gjithashtu e kanë pasur kundërshtarë në ndeshjen e qershori ku kanë arritur fitore.

Kosova arriti dy fitore dhe dy humbje gjatë këtij muaji. “Dardanët” triumfuan ndaj Qipros dhe Irlandës Veriore, kurse u mposhtën dy herë nga Greqia. / arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale