Këta janë lojtarët e nominuar për çmimin “Lojtari më i mirë i vitit” nga FIFA

16:24 | 7 Janar 2022

FIFA ka publikuar listën e ngushtë të lojtarëve të nominuar për lojtarin më të mirë të vitit 2021.

Në këtë listë prej 3 lojtarësh bëjën pjesë: Lionel Messi, Mohamed Salah dhe Robert Lewandowski.

Kujtojmë se Lionel Messi ishte fitues i këtij çmimi për vitin e kaluar.

Nga ana tjetër, ende nuk është bërë zyrtare data se kur do të ndahet ky çmim./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara