Italia vulos fitoren e parë tek grupi A

22:33 | 11 Qershor 2021

Italia shënon prapë gol duke e bërë rezultatin 2-0 në favor të tyre.

Golin e ka shënuar në minutën e 66 ylli i skuadrës së Sevillës, Immbolie .

Në shumicën e ndeshjes Italia ka dominuar duke e poseduar topin rreth 64% deri tani dhe duke krijuar aksione të ndryshme.

Turqia në shumicën e rasteve  ka qenë në mbrojte pasiqë  nuk ka mundur dot të krijojë ndonjë aksion me vlerë, pasiqë italianët janë duke u treguar shumë të kujdesshëm  në mbrojte./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara