Inter Miami kërkon të ribashkoj Messin me ish-shokët e skuadrës

23:50 | 7 Qershor 2023

Lionel Messi ka vendosur destinacionin e tij të ardhshëm, pas konfirmimit se ai do të largohet nga Paris Saint-Germain në fund të këtij muaji kur t’i skadojë kontrata.

Messi ka vendosur të mos presë Barcelonën, dhe tani do të bashkohet me Inter Miami, pasi ka refuzuar gjithashtu një kalim te Al Hilal.

Skuadra e MLS-së ka qenë e interesuar për nënshkrimin e argjentinasit prej disa muajsh, dhe tani ata po i afrohen lojtarit të tyre.

Sipas Gaston Edul, Inter Miami po planifikon gjithashtu lëvizje për Jordi Alba, Sergio Busquets dhe Luis Suarez këtë verë, gjë që do ta shihte Messin të ribashkohej me tre nga ish-shokët e tij të Barcelonës .

Ashtu si Messi, Alba dhe Busquets do të jenë agjentë të lirë në fund të këtij muaji, që do të thotë se Inter Miami mund të negociojë drejtpërdrejt me ta.

Megjithatë, Suarez aktualisht luan për Gremio në Brazil, kështu që një lëvizje për uruguaianin mund të jetë më e vështirë.

Mund të jetë një rast i një ribashkimi të Barcelonës në Miami këtë verë, megjithëse Blaugranët do të kishin dashur shumë që Messi të kishte ri-nënshkruar me ta./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme