Hazard e Real Madrid do të ndajnë rrugët

17:38 | 4 Qershor 2023

Eden Hazard do të largohet nga Real Madridi më 30 qershor pasi ka arritur një marrëveshje për të përfunduar kontratën e tij para kohe.

Hazard u bashkua për 89 milionë funte në vitin 2019, por ka luajtur vetëm 54 ndeshje në ligë, duke përfshirë vetëm gjashtë këtë sezon.

32-vjeçari ishte nën kontratë deri në qershor të vitit 2024, por me Realin kanë “arritur një marrëveshje” për t’i dhënë fund marrëveshjes.

Klubi tha se shprehu “dashamirësinë” e tij ndaj ish-sulmuesit të Chelseat, Hazard dhe i uroi atij “fat më të mirë për fazën tjetër të karrierës së tij”.

Gjatë kohës së tij të lënduar në kryeqytetin spanjoll, ndërkombëtari belg fitoi Ligën e Kampionëve, një Kupë Botërore për Klube, një Superkupë Evropiane, dy tituj të La Ligës, një Copa del Rey dhe dy Superkupa spanjolle.

Në 76 ndeshje në të gjitha kompeticionet, ai shënoi shtatë gola, një rënie e madhe nga 110 në 352 ndeshje për Chelsean./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale