Grosjean beson se bëri hap të madh përpara

13:06 | 5 Qershor 2017

Shoferi i Haas, Romain Grosjean, beson se ekipi i tij e bëri hapin e tyre më të madh përpara deri më tani në Grand Prix të Monakos pasi ai dhe Kevin Magnussen përfunduan në krye të TOP 10.

“Vitin e kaluar ne filluam shumë mirë, pastaj ne luftuam pak më shumë ndërsa po përgatitemi për 2017,” i ka thënë ai PlanetF1.

Ai thotë se tashmë është i fokusuar në garën tjetër, transmeton arbresh.info.

“Ne kemi një bisedë me inxhinierët, ne kemi thirrur një konferencë të enjten, dhe ne tashmë po punojmë për garën e ardhshme.”/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale