Griezmann, lojtari i ndeshjes Gjermani – Francë

23:05 | 7 Korrik 2016

Autori i dy golave në ndeshjen gjysmëfinale të zhvilluar ndërmjet Gjermanisë dhe Francës, Antonie Griezmann është zgjedhur lojtari i ndeshjes.

Franca është finalisti i dytë në Kampionatin Evropian 2016 falë dy golave të shënuar nga sulmuesi i Atleticos, i cili realizoi në minutën e 47′ dhe 72′ të ndeshjes.

Franca në finalen e këtij turneu madhështor do të përballet me Portugalinë./arbresh.info

^3EEF64B3B58F639E2E4DAEB23294AD0757F9C8DA446448773A^pimgpsh_fullsize_distr

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara