Gjilani – Feronikeli, formacionet zyrtare

12:26 | 23 Tetor 2021

Ndeshje interesante luhen sot në kuadër të xhiros së 11-të në elitën e futbollit kosovar.

Gjilani e pret në shtëpi Feronikelin në sfidën që luhet nga ora 13:00, shkruan lajmi.net.

Gjilanasit janë në një seri prej pesë ndeshjeve pa humbje, dhe do të mundohen të ruajnë këtë ecuri pozitive.

Në anën tjetër Feronikeli ka një formë të luhatshme këtë edicion pasi ndodhen në pozitën e parafundit me 10 pikë.

Të dyja ekipet kanë nevojë për pikë, andaj pritet një ndeshje shumë e luftuar në Gjilan.

Formacioni i Gjilanit: Koliçi, Halili, Rapa, Progni, Halili, Torassa, Gomes, Dabiqaj, Hajdari, Krasniqi, Useini, Hoxha

Formacioni i Feronikelit: Smakiqi, Shabani, Elshani, Pllana, Kiqina, Rexhepi, Bejta, Morina, Ahmeti, Kastrati, Maliqi

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara