Futbollisti i Veronës befason të gjithë me deklaratën pas barazimit me Juventusin

14:27 | 28 Shkurt 2021

Antonin Barak bën shaka se Verona do të ‘fitojë Scudetto’ kur të arrijnë potencialin e tyre të plotë pasi mbajnë Juventusin në një barazim 1-1.

Bianconeri kishte kaluar në epërsi përmes Cristiano Ronaldos, i asistuar nga Federico Chiesa, por Verona ktheu golin e barazimit me golin e Antonin Barak.

“Ky është çelësi i lojës sonë, ne jemi shumë agresivë dhe të fortë fizikisht, atëherë mund të hedhim edhe cilësi. Kjo është mënyra se si ne e luajmë futbollin tonë, ”tha Barak për DAZN.

“Ne e fitojmë Scudetto”, tha me buzëqeshje Barak.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara