Futbollisti 16 vjeçar nga Kosova bën lëvizjen e madhe në Gjermani

18:21 | 2 Qershor 2023

16 vjeçari nga Kosova, Veron Fejzullahi, është transferuar në ekipin e SSV Jahn Regensburg në Gjermani.

Ai është transferuar së fundmi në këtë ekip, teksa më herët sa ishte femije ka qenë në prova edhe te gjiganit bavarez, Bayern Munich.

Për të, trajnerët nga klubi i vjetër kanë fjalë të mëdha.

“Veron tashme po vraponte ne U11 me logon e DFI-së ne gjoks nëpër fushat e futbollit të Bavarisë së Epërme. Dhe qysh në seancën e parë stërvitore, u kuptua qartë se i vogli me flokët e gjata është diçka e veçantë!” Futbollist i shpejtë, i gjallë, teknik – futbollist rruge! Pas shumë vitesh pune të palodhur dhe durim të madh, Veron tani po zhvendoset në SSV Jahn Regensburg – urime!”, thonë nga klubi i mëparshëm i tij.

Lojtari i gjithanshëm sulmues ishte në gjendje të kurorëzonte karrierën e tij të gjatë në DFI me një sezon të fortë në ligën kombëtare U17.

Çdo ditë gjatë viteve ai ka qenë në gjendje të përmirësojë aftësitë e tij, të përmirësojë pikat e tij të forta dhe të konsolidoje stilin e tij të lojës.

Pra, Veron Fejzullahi e ka fituar me të vërtetë lëvizjen në NLZ dhe ka gjetur një kohë të arsyeshme për lëvizjen e tij.