Formacionet zyrtare: Zvicër – Kamerun

10:04 | 24 Nëntor 2022

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Zvicër – Kamerun.

Kombëtarja e Zvicrës e nis aventurën në Kampionatin Botëror 2022 përballë kombëtares së Kameruni.

Ndeshja mes Zvicrës dhe Kamerunit do të jetë e vlefshme për grupin G.

Kjo ndeshje luhet me fillim nga ora 11:00.

formacionet zyrtare për këtë ndeshje.

Zvicra: Sommer, Widmer, Elvedi, Akanji, Rodriguez, Xhaka, Freuler, Sow, Embolo, Shaqiri, Vargas.

Kameruni: Onana, Tolo, Nkoulou, Castelletto, Fai, Gouet, Hongla, Zambo, Anguissa, Mbeumo, Choupo-Moting, Toko Ekambi.

Shpërndaje në rrjete sociale