Formacionet zyrtare: Roma – Atalanta

17:41 | 22 Prill 2021

Sonte me fillim nga ora 18:30 do të zhvillohet takimi ndërmjet Romës dhe Atalantës, duel ky në kuadër të xhiros së 32’të në Serie A.

Roma do të mundohet që sot të jep më të mirën nga vetja për të përmirësuar renditjen në tabelë.

Ndërsa, Atalanta po lufton për vendin e tretë, ku tashmë ka vetëm një pikë më pak se Juventusi.

Më poshtë formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Roma: Pau Lopez; Mancini, Cristante, Ibanez; Karsdorp, Villar, Veretout, Calafiori; Pellegrini, Mkhitaryan; Dzeko.

Atalanta: Gollini; Djimsiti, Romero, Palomino; Mahle, De Roon, Freuler, Gosens; Ilicic, Malinovskyi; Duvan Zapata.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara