Formacionet zyrtare: Real Betis – Barcelona

20:15 | 1 Shkurt 2023

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Real Betisit dhe Barcelonës, e vlefshme për javën e 17-të në La Liga.

Barcelona e cila aktualisht prin në La Liga me 47 pikë, pesë më shumë se Real Madridi do të tentojë të rrisë edhe më shumë diferencën në krye të renditjes tabelare.

Në anën tjetër, Real Betisi me fitore eventuale do të barazohej me pikë me Atletico Madridin që gjendet në vendin e katërt.

Në formacionin bazë për katalonasit është rikthyer Robert Leëandoëski, i cili mungoi në dy ndeshje për shkak të kartonit të kuq.

Formacionet zyrtare:

Shpërndaje në rrjete sociale