Formacionet zyrtare: Portugalia- Zvicra, CR7 në stol

19:15 | 6 Dhjetor 2022

Portugalia dhe Zvicra do të luajnë për biletën e fundit që dërgon në çerekfinale.

Portugezët vijnë si fitues të grupit, ndërsa Zvicra nga pozita e dytë ne grup.

Te luzitanët nga minuta e parë në sulm luajnë Bruno Fernandes; Bernardo Silva, Gonçalo Ramos dhe Joao Félix, duke e lënë në bankë Cristiano Ronaldon.

Në anën tjetër te helvetët do të luajë me Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin.

Ndeshja fillon në ora 20:00.

Portugalia: Diogo Costa; Dalot, Rúben Dias, Pepe, Cancelo; Otávio, William Carvalho, Bruno Fernandes; Bernardo Silva, Gonçalo Ramos, João Félix

Zvicra: Sommer; Fernandes, Schär, Akanji, Rodríguez; Freuler, Xhaka; Shaqiri, Sow, Vargas; Embolo.

Shpërndaje në rrjete sociale