Formacionet zyrtare: Lazio – AC Milan

20:09 | 24 Janar 2023

Lazio pret në kryeqytet Milanin në kuadër të javës së 19-të në Serie A.

Kryeqytetasit vijnë pas fitores ndaj  janë në vendin e gjashtë me 34 pikë.

Në anën tjetër Milani është i dyti me 38 pikë dhe më afër Napolit që është lider me 50 pikë.

Marizio Sarri ka vendosur të luajë me emra si Pedro, Felipe Anderson, Zaccagni.

Në anën tjetër Stefano Pioli starton në sulm me Messias, Brahim Díaz, Leao; Giroud.

Lazio: Provedel; Hysaj, Casale, Romagnoli, Marusic; Milinkovic-Savic, Cataldi, Luis Alberto; Pedro, Felipe Anderson, Zaccagni.

Milan: Tatarusanu; Calabria, Kalulu, Tomori, Dest; Tonali, Bennacer; Messias, Brahim Díaz, Leao; Giroud.

Shpërndaje në rrjete sociale