Formacionet zyrtare: Juventusi – Cagliari

20:00 | 21 Nëntor 2020

Juventusi dhe Cagliari kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Bianconerët janë nikoqir të klubit nga Sardenja në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në Serie A, takim që zhvillohet në Allianz Stadium nga ora 20:45.

Ekipi i Andrea Pirlos vjen pas barazimit me Lazion dhe synon t’i kthehet fitores në kampionat për të mbetur në hap me kreun e tabelës.

Në anën tjetër, mysafirët janë në formë të mirë me tri fitore nga katër ndeshjet e fundit dhe synojnë të marrin një rezultat pozitiv.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur t’i bëjnë disa ndryshime për dallim nga ndeshjet e fundit.

Pirlo ka vendosur të luajë me një formacion 4-4-2 klasik, ndërsa Gianluigi Buffon luan nga minuta e parë.

Juventus: Buffon; Cuadrado, Demiral, De Ligt, Danilo; Kulusevski, Arthur, Rabiot, Bernardeschi; Morata, Ronaldo

Cagliari: Cragno; Pisacane, Klavan, Walukiewicz, Tripaldelli; Marin, Rog; Zappa, Joao Pedro, Ounas; Simeone

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara