Formacionet zyrtare, Gjermani – Francë

19:48 | 7 Korrik 2016

Gjermania dhe Franca kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen gjysmëfinale që zhvillohet në kuadër të Kampionatit Evropian 2016.

Ndeshja luhet në stadiumin Stade Velodrome duke filluar nga ora 21:00. Fituesi i këtij takimi do të përballet në finale me Portugalinë, shkruan portali arbresh.info.

Formacioni i Gjermanisë: Neuer; Can, Boateng, Höwedes, Hector; Kroos, Schweinsteiger; Kimmich, Özil, Draxler; Müller.

Formacioni i Francës: Lloris, Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra, Pogba, Matuidi, Sissoko, Griezmann, Payet, Giroud

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara