Formacionet zyrtare: Barcelona – Getafe

17:30 | 22 Janar 2023

Barcelona do të përballet me Getafen në kuadër të javës së 18-të në La Liga.

Ndeshja që fillon në ora 18:30, do të luhet në stadiumin “Camp Nou”.

Për këtë duel, katalunasit kanë dy mungesa të mëdha si, Robert Lewandowski dhe Ferran Torres, që kanë kartonë të kuq.

Në anën tjetër, Getafe do të jetë po ashtu pa dyshen si Munir El Haddadi dhe Arambarri, që janë të lënduar.

 

Formacionet zyrtare:

Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Christensen, Kounde, Balde; Busquets, Pedri, Gavi; Dembele, Raphinha, Ansu Fati.

Getafe: David Soria; Damián, Alderete, Djene, Duarte, Iglesias; Aleñá, Algobia, Luis Milla; Borja Mayoral, Enes Ünal.

Shpërndaje në rrjete sociale