Formacionet zyrtare: Atletico Madridi me disa mungesa përball Chelseat

19:47 | 23 Shkurt 2021

Atletico Madridi dhe Chelsea do të zhvillojnë ndeshjen e parë në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Të dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon në ora 21:00 në stadiumin ‘Arena National’ në Bukuresht.

Për këtë sfidë, Diego Simeone do të jetë pa Yancik Carrascon, Josem Gimenez, Hector Herreran dhe Sime Vrsaljkon që janë të lënduar, gjersa Kieran Tripper është i suspenduar.

Në anën tjetër, Chelsea nuk mund të llogaris vetëm në Thiago Silvan, që po ashtu është i lënduar.

Formacioni startues i Atletico Madridit: Oblak, Llorente, Savic, Felipe, Hermoso, Correa, Koke, Saul Niguez, Lemar, Felix, Suarez.

 


Formacioni startues i Chelseat: Mnedy, Azpilicueta, Christensen, Rudiger, Alonso, Kovacic, Jorginho, Mopunt, Hudson-Odoi, Werner, Giroud. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara