Formacionet zyrtare, Al Jazira – Real Madrid

17:13 | 13 Dhjetor 2017

Al Jazira dhe Real Madridi kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen në kuadër të Kampionatit Botëror për Klube.

Pas fitores me rezultat të thellë 5 me 0 në La Liga ndaj Sevillas, kampioni i Evropës do të takohet në Abu Dhabi ndaj Al Jaziras, shkruan portali arbresh.info.

Fituesi do të luaj në finale të shtunën, ku kundërshtari i tyre do të jetë skuadra braziliani Gremio ose skuadra meksikane Pachuca.

Takimi ndërmjet tyre zhvillohet duke filluar nga ora 18:00./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara