FIFA dënon Hungarinë me dy ndeshje pa prani të tifozëve

17:00 | 21 Shtator 2021

Sot FIFA ka ndërmarrë një vendim për kombëtaren e Hungarisë.

Në ndeshjes e Hungarisë dhe Anglisë, thuaj se gjatë gjithë ndeshjes ka pasur fyerje raciste ndaj anglezëve.

Andaj, sot shtëpia më e madhe e futbollit, FIFA, ka vendosur ta dënojë kombëtaren e Hungarisë me dy ndeshje pa prezencën e tifozëve.

Ky dënim është duke u llogaritur si në favor të kombëtares së Shqipërisë pasiqë  “Kuq e Zinjtë” do të ndeshen kundër hungarezëve në ndeshjen e ardhshme me 9 tetor. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara