Fernandes asistoi ne formën më të mirë të mundshme për Cr7

22:16 | 2 Nëntor 2021

Pjesa e parë mes Atalantës dhe Manchester United, ka përfunduar me rezultat 1-1.

Fillimisht, golin e parë e shënuan italianët, ndërsa “Djajtë e Kuq” gjetën golin e barazimit në minutën e fundit shtesë.

Autor i golit ishte Crisitiano Ronaldo, por çka është rënë në sy ishte asistimi spektakularë i Brundo Fernandes.

Fernandez vendosi Ronaldon në një pozitë shumë të favorshme vetëm më portierin e Atalantës, ndërsa portugezi është treguar mjaftë i saktë duke shënuar gol. /arbresh.info/