Google ADS

Ferizaj reagon pas rënies nga Superliga

19:23 | 4 Qershor 2023

Ferizaj nuk arriti të qëndroj në Superligë, pasi u mposht nga Liria.

Ferizaj ka rënë nga Superliga e Kosovës, pasi u mposht nga Liria në finalen e barazhit.

Drilon Hodaj ishte heroi i skuadrës nga Prizreni me dy pritje në penallti.

Pasi loja përfundoi pa gola ndeshja shkoi në vazhdime dhe Liria u treguan më të mirë.

Klubi ferizajas ka falënderuar ata që i qëndruan afër.

“FC Ferizaj 0 – 0 FC Liria (0-3 pen.) Faleminderit që na qëndruat afër. Shihemi në ditë më të mira”, thuhet në njoftim.

Ferizaj ishte në vendin e tetë në Superligë, kurse Liria të dytin në Ligën e parë./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale