Dy gola nga Muriqi dhe një gol nga Hysaj në ndeshjen përgatitore të Lazios

22:18 | 20 Korrik 2021

Lazio ka regjistruar fitore prej 11-0 në një ndeshje miqësore kundër Fiori Barp Mas, në kuadër të fazës përgatitore parasezonale.

Transferimi i ri i Bainconcelestëve, mbrojtësi shqiptar i krahut, Elseid Hysaj, luajti nga fillimi i këtij takimi.

Ai arriti të përfshihej në listën e golashënuesve duke realizuar në minutën e 36-të.

Në gjysmën e dytë të kësaj sfide u inkuadrua sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, i cili shënoi dy gola (77′, 85’) dhe një herë e goditi shtyllën.

 

Nga golashënuesit tjerë, Luis Alberto realizoi het trik, Felipe Caicedo shënoi dy gola, derisa nga një gol e realizuan Felipe Anderson, Adam Marusic dhe Akpa Akpro. /Telegrafi/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara