Google ADS

Dje u zyrtarizua te klubi i Lirisë, sot konfirmon të kundërtën Bujar Thaqi

09:03 | 12 Janar 2019

Liria ka njoftuar se është larguar trajneri i portierëve gjatë ditës së djeshme, Blerim Zherkës.

Nuk shkuan disa orë prizrenasit prezantuan si strateg të ri të gardianëve, ish-portierin e tyre Bujar Thaçi.

Po pa kaluar mirë 24 orë, ka qenë vetë legjenda e klubit bardhezi që ka njoftuar se nuk është pjesë e “Arpagjik’ve”.

Sipas tij, ka ndodhur një keqkuptim me drejtuesit e klubit dhe ai do të vazhdojë punën në shkollën e tij private.

“Unë nuk jam pjesë e Lirisë. Patëm një keqkuptim me anëtarët e kryesisë së Lirisë. Unë jam pjesë e klubit tim, FC Albionët dhe do të vazhdojë punën time me fëmijët. Ju kërkoj falje të gjithëve në emrin tim”, ka shkruar ndër të tjerash Bujari në llogarinë personale në Facebook.

Theksojmë se javë më parë skuadra ka liruar si lojtar të lirë Iberahim Walidjo, i cili u transferua si lojtar i bujshëm në Prizren.

Ndryshe, Liria gjendet në pozitën e dhjetë të renditjes tabelore të Superligës me 19 pikë. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale